W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii - poinformowała w poniedziałek jego kancelaria. Główne założenie noweli to rezygnacja ze stałej wartości tzw. opłaty zastępczej i powiązanie jej z rynkowymi cenami świadectw pochodzenia energii z niektórych OZE.

Czytaj więcej...

Norwegia pierwszym krajem zasilanym wyłącznie prądem

Norwegia ma szanse, aby stać się pierwszym na świecie krajem, korzystającym jedynie z energii elektrycznej, twierdzi Energi Norge, stowarzyszenie branży energetycznej.

Czytaj więcej...

Kryzys wydobywczy w Polskiej Grupie Węglowej

Mimo, że ministerstwo energii przekonuje, że Polska Grupa Górnicza wykona założony na ten rok plan, to najprawdopodobniej z powodu kryzysu wydobycia jeszcze w tym roku zabraknie w Polsce węgla kamiennego – informuje Karolina Baca-Pogorzelska w serwisie Forsal.

Czytaj więcej...

Ile energii wyprodukowała najwyższa elektrownia wiatrowa?

Rok temu Nordex zainstalował w Niemczech elektrownię wiatrową sięgającą razem z łopatami 230 metrów. Niemiecki producent wiatraków zapewniał wówczas, że to najwyższa na świecie elektrownia wiatrowa. Teraz podaje, ile energii udało się dzięki niej wyprodukować.

Czytaj więcej...

Rośnie generacja energii elektrycznej na Litwie pochodzącej z farm wiatrowych

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wolumeny produkowanego poprzez litewskie elektrownie wiatrowe wzrosły o 40 proc. 

Czytaj więcej...

Stadion Arsenalu zasilany wyłącznie zieloną energią

Londyński stadion klubu piłkarskiego Arsenal, na którego trybunach w czasie meczów zasiada 60 tys. widzów, będzie zasilany energią pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. 

Czytaj więcej...

To ma być największy na świecie park PV. Pojawia się finansowanie

Współpracująca z Bankiem Światowym Międzynarodowa Korporacja Finansowa przyznała finansowanie na pierwszy etap gigantycznego kompleksu fotowoltaicznego, który ma powstać w Egipcie. Bez zagranicznego finansowania realizacja poszczególnych projektów, mimo zapewnionej przez Kair gwarantowanej stawki za sprzedaż energii, mogłaby nie dojść do skutku. 

Czytaj więcej...

Niemcy zbudują w Turcji farmę wiatrową za miliard dolarów

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, tureckie władze wybrały w przeprowadzonej aukcji inwestora, który zbuduje gigantyczną farmę wiatrową. Wygranym aukcji okazało się konsorcjum, którego liderem jest Siemens. 

Czytaj więcej...

Kornicki: W tym roku Polsce nie grozi blackout. Problemy mogą się pojawić ok. 2020 roku

Między innymi na temat bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w programie „Rzeczpospolitej” #RZECZoBIZNESIE mówił Marek Kornicki, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Systemem w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych.

Czytaj więcej...

OZE to dla Niemców źródło problemów? 95 proc. chce więcej zielonej energii

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, przedstawiciele polskiego rządu mówiąc o energii odnawialnej, lubią powoływać się na przykład Niemiec, przekonując, że dla naszych zachodnich sąsiadów OZE to głównie źródło wysokich kosztów oraz problem dla systemu elektroenergetycznego. Tymczasem Niemcy, którzy produkują najwięcej energii odnawialnej w Europie, niemal jednogłośnie chcą dalszego rozwoju OZE w niemieckim miksie energetycznym. 

Czytaj więcej...