W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

Branża OZE miejscem pracy dla niemal 10 mln ludzi

Międzynarodowa Agencja Energetyki Odnawialnej (International Renewable Energy Agency, IRENA) podaje, że w globalnej branży odnawialnych źródeł energii pracuje już na całym świecie ponad 9,8 mln ludzi, co jest wynikiem lepszym o 1,1 proc. niż w roku 2015.

Czytaj więcej...

Spadek wydobycia i importu węgla w Europie

W ubiegłym roku wydobycie węgla kamiennego w Unii Europejskiej spadło o 12 proc., a węgla brunatnego o 7 proc. - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na dane z Euracoal. 

Czytaj więcej...

Rekordowy kwartał OZE na Wyspach. „Wczorajsza średnia to dzisiejsze ekstremum”

Pierwszy kwartał br. okazał się rekordowy dla wszystkich technologii generacji energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii, czemu towarzyszył wyraźny spadek emisji CO2 z brytyjskiej energetyki.

Czytaj więcej...

W Indiach energia z PV tańsza niż ze źródeł węglowych

Jak poinformował "Puls Biznesu" powołując się na "Independent", indyjski rząd Indii zrezygnował z budowy elektrowni węglowych o łącznej mocy prawie 14 GW. Ma być to spowodowane spadkiem cen energii produkowanej w źródłach fotowoltaicznych. 

Czytaj więcej...

Lego korzysta w 100 proc. z energii odnawialnej

Lego trzy lata przed terminem zdołało osiągnąć cel, którym jest korzystanie tylko z energii odnawialnej.

Czytaj więcej...

KE: Unia Europejska przekaże setki mln euro na walkę ze zmianami klimatu

Unia Europejska zapowiedziała, że do 2020 r. przeznaczy 800 mln euro dla państw regionu Pacyfiku, z czego połowa ma być przeznaczona na działania mające zapobiec negatywnym zmianom klimatycznym - poinformowała w czwartek Komisja Europejska. 

Czytaj więcej...

Największe na świecie wiatraki oficjalnie uruchomione

Wczoraj duński koncern energetyczny Dong Energy oficjalnie uruchomił drugi etap morskiej farmy wiatrowej Burbo Bank, która składa się z największych zainstalowanych dotychczas na świecie elektrowni wiatrowych. Tylko dzięki jednemu obrotowi pojedynczego wiatraka można wyprodukować energię, która zaspokoi potrzeby gospodarstwa domowego przez niemal 30 godzin.

Czytaj więcej...

W Trybunale Konstytucyjnym dwa wnioski o zbadanie ustawy wiatrakowej

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynęły dwa wnioski o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy o zakresie inwestycji w elektrownie wiatrowe. Z uzyskanych informacji wynika, że pierwszy złożyli posłowie PO, a drugi posłowie Nowoczesnej.

Czytaj więcej...

Fuzja KHW i PGG droższa niż zakładano. Potrzeba nowych setek milionów

Jak donosi Rzeczpospolita, koszty połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą mogą być większe niż pierwotnie zakładano. Ostateczna kwota sięgać może nawet 1,1 mld zł.

Czytaj więcej...

ClientEarth: propozycja dot. rynku mocy może nie uzyskać zgody KE

Dzisiaj upływa termin zgłaszania uwag do projektu ustawy o rynku mocy. W odpowiedzi na konsultacje publiczne, Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi zbadała zgodność projektu z unijnymi wymogami dotyczącymi pomocy publicznej dla sektora energetycznego oraz oszacowała, ile za nowy mechanizm wsparcia  zapłacą odbiorcy energii elektrycznej.

Czytaj więcej...