W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

Sejm likwiduje MSP. Premier będzie koordynatorem polityki właścicielskiej

Sejm uchwalił w czwartek ustawy dotyczące likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Zgodnie z nimi MSP zostanie zlikwidowane 1 stycznia 2017 r., co zapowiadała premier Beata Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił Prezes Rady Ministrów. 

Czytaj więcej...

Shell chce przejmować morskie farmy wiatrowe

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Shell zakomunikował, że szuka okazji do przejęć morskich farm wiatrowych. Paliwowy potentat jest już współwłaścicielem jednej z pierwszych morskich farm wiatrowych w Europie, a ostatnio konsorcjum z jego udziałem wygrało aukcję dotyczącą budowy dużej farmy wiatrowej u wybrzeży Holandii. 

Czytaj więcej...

Dania zmieni system wsparcia OZE. KE zgodziła się na ulgi dla duńskich firm

Podobnie jak w wielu krajach Unii Europejskiej w Danii stosowane są zwolnienia z kosztów wsparcia dla odnawialnych źródeł energii, z których mogą korzystać najbardziej energochłonne sektory gospodarki. Na ich stosowanie zgodziła się teraz Komisja Europejska. Duńczycy realizują ambitne cele zwiększenia udziału OZE w swoim miksie energetycznym.

Czytaj więcej...

PE przyjął nową dyrektywę w sprawie krajowych poziomów emisji

Parlament Europejski i Rada przyjęły w środę nową dyrektywę w sprawie krajowych poziomów emisji, w oparciu o wniosek Komisji, w którym proponuje się bardziej rygorystyczne wartości graniczne dla pięciu głównych czynników zanieczyszczenia powietrza w Europie. Wejdzie ona w życie 31 grudnia 2016 r. 

Czytaj więcej...

KE akceptuje francuski i belgijski system wsparcia dla OZE

Komisja Europejska przedwczoraj zaakceptowała francuski system wsparcia adresowany do kilku technologii OZE. Bruksela kilka dni wcześniej wydała podobną decyzję w zakresie belgijskich regulacji dla producentów zielonej energii z morskich farm wiatrowych.

Czytaj więcej...

Google w 100% będzie korzystać z odnawialnej energii

Centra danych i biura Google mają już w 2017 r. wykorzystywać energię pochodzącą w całości z odnawialnych źródeł energii. 

Czytaj więcej...

Pierwsza morska farma wiatrowa w USA rozpoczęła pracę

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, u wybrzeży wyspy Rhode Island, w północno-wschodniej części USA, uruchomiono w tym tygodniu pierwszą w Stanach Zjednoczonych morską farmę wiatrową. 

Czytaj więcej...

Maroko. W Marrakeszu pierwsze spotkanie stron porozumienia paryskiego

W Marrakeszu, gdzie trwa 22. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 22), we wtorek odbyło się pierwsze spotkanie stron porozumienia klimatycznego. Ta zawarta przed rokiem w Paryżu umowa dotyczy walki z globalnym ociepleniem. 

Czytaj więcej...

Polska stara się o organizację szczytu klimatycznego w 2018 r.

Polska stara się o organizację szczytu klimatycznego ONZ w 2018 r. - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

Czytaj więcej...

"RZ": trudniej o pieniądze na inwestycje węglowe

Polskiej energetyce będzie coraz trudniej znaleźć finansowanie dla planowanych inwestycji w nowe bloki węglowe. Ostatnio poszerzyło się grono instytucji finansowych, które zadeklarowały, że nie będą już finansować inwestycji związanych z węglem.

Czytaj więcej...