W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

Sztokholm potwierdza: Szwecja na drodze do 100 proc. zielonej energii

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, szwedzki regulator rynku energii zakomunikował, że jeśli obecne tempo rozwoju odnawialnych źródeł energii zostanie utrzymane, do 2040 r. szwedzki miks energetyczny będzie bazować wyłącznie na OZE. 

Czytaj więcej...

USA zatrzymały wzrost emisji dwutlenku węgla na świecie

Jak poinformował BiznesAlert.pl, spadek zużycia węgla w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku odegrał znaczącą rolę w globalnej redukcji emisji CO2. Taj wynika z danych zaprezentowanych w raporcie przygotowanym przez Global Carbon Project (GCP). 

Czytaj więcej...

Wszystkie rządowe budynki w Kanadzie będą zasilane tylko energią z OZE

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, kanadyjski rząd zapowiedział, że już do roku 2025 wszystkie należące do niego budynki będą w całości zasilane energią ze źródeł odnawialnych. 

Czytaj więcej...

Uruchomiono największą farmę fotowoltaiczną w Ameryce Płd.

Hiszpański koncern Acciona uruchomił w Chile farmę fotowoltaiczną o mocy 246 MW. Inwestycja kosztowała 343 mln dolarów.

Czytaj więcej...

Na Bałtyku powstanie kolejna farma wiatrowa. Rekordowo niska cena za energię

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall wygrał przeprowadzoną przez duńskie władze aukcję, dzięki czemu zbuduje na Bałtyku ogromną farmę wiatrową. Szwedzi zaoferowali rekordowo niską cenę za energię.

Czytaj więcej...

Na koniec 2015 r. było 4,7 tys. mikroinstalacji. W I połowie br. przyłączono znacznie więcej

W ubiegłym roku pięciu największych operatorów sieci dystrybucyjnych przyłączyło 3153 mikroinstlacji, a łączna liczba mikroinstalacji działających w ich sieci na koniec grudnia wzrosła do 4738. Tymczasem, jak wynika z informacji zebranych przez portal Gramwziolone.pl od największych operatorów sieci dystrybucyjnych, tylko w I połowie tego roku przyłączyli mikroinstalacje w ilości ponad 5,8 tys.

Czytaj więcej...

Plan Morawieckiego obejmie morską energetykę wiatrową?

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej wniosła o rozszerzenie strategii wicepremiera Mateusza Morawieckiego o rozwój morskiej energetyki wiatrowej i przemysłu morskiego - czytamy "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Czytaj więcej...

Porozumienie klimatyczne wchodzi w życie

Wieczorem, 5 października Unia Europejska i 10 państw przekazały dokumenty ratyfikacyjne. Wymogi formalne zostały spełnione. Porozumienie klimatyczne wejdzie w życie 4 listopada 2016 roku, czyli tuż przed szczytem klimatycznym w Marakeszu. Kropkę nad „i” postawiła oczywiście Unia Europejska.

Czytaj więcej...

Pierwsza w Europie transgraniczna aukcja dla OZE

Federalna agencja Bundesnetzagentur (BNetzA), która odpowiada za realizację aukcji w ramach niemieckiego systemu wsparcia dla OZE, poinformowała o możliwości składania ofert w pilotażowej transgranicznej aukcji, w której o wsparcie będą mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę farm fotowoltaicznych nie tylko w Niemczech, ale również w Danii.

Czytaj więcej...

GTM Research prognozuje wzrost potencjału elektrowni fotowoltaicznych instalowanych na systemach nadążnych

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, amerykańska firma konsultingowa GTM Research zakomunikowała o dużym, prognozowanym na ten rok wzroście potencjału elektrowni fotowoltaicznych, które są instalowane na systemach nadążnych, tzw. trackerach.

Czytaj więcej...