W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

PSEW: Polska potrzebuje rynku usług systemowych

Krajowy System Elektroenergetyczny (KSE) stoi przed rosnącymi wyzwaniami związanymi z bezpiecznym i niezawodnym przesyłem energii elektrycznej i bilansowaniem systemu. 

Czytaj więcej...

BOŚ: ok. 2,4 mld zł kredytów na inwestycje prośrodowiskowe

Bank Ochrony Środowiska na inwestycje prośrodowiskowe udzielił w zeszłym roku ponad 4,6 tys. kredytów na kwotę ponad 2,4 mld zł - wynika z raportu opublikowanego przez bank. Na wsparcie OZE udzielono łącznie ok. 3 tys. pożyczek na ok. 1,7 mld zł.

Czytaj więcej...

Słowenia przechodzi na aukcje. Mali producenci zostaną przy FiT

Komisja Europejska zaakceptowała zmiany w słoweńskim systemie wsparcia dla producentów energii odnawialnej, dając Słowenii zielone światło na przejście na aukcje. Mali producenci zielonej energii będą korzystać z taryf gwarantowanych. 

Czytaj więcej...

NFOŚiGW: w tym roku 3,5 mld zł na projekty środowiskowe

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił założenia programów, z których będzie finansować przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

Argentyna mocno inwestuje w OZE

Budowa kilkunastu projektów związanych z OZE rusza w Argentynie. Ich wartość przekracza 1,8 mld dolarów. W ciągu 3-4 najbliższych lat Buenos Aires chce, aby udział OZE w produkcji energii wzrósł z obecnych niespełna 1,8 procent do ponad ośmiu.

Czytaj więcej...

HEAL Polska: Można zmniejszyć szkodliwy wpływ zanieczyszczeń z węgla

Ambitne regulacje dotyczące redukcji emisji z energetyki węglowej mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby przedwczesnych zgonów związanych z zanieczyszczeniami powietrza emitowanymi przez polskie elektrownie aż o 93%.

Czytaj więcej...

Produkcja energii na farmach wiatrowych wzrosła o 17 proc.

W okresie od stycznia do sierpnia br. PSE odnotowały znaczący wzrost produkcji energii z wykorzystaniem zlokalizowanych w naszym kraju farm wiatrowych. To głównie efekt boomu inwestycyjnego w sektorze wiatrowym, który miał miejsce w ubiegłym roku.

Czytaj więcej...

Nowe zastąpi stare - rewolucja energetyczna już trwa

Większa presja na efektywność operacyjną, rosnąca świadomość odbiorców oraz gwałtowny postęp cyfryzacji to główne trendy, które wpływają na sektor energetyczny.  Rewolucyjne zmiany w tradycyjnych spółkach częściej niż rynkowi regulatorzy wymuszają dziś klienci i nowi gracze.

Czytaj więcej...

MAE: 313 mld dolarów inwestycji w OZE

Według szacunków Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) właśnie taką kwotę przeznaczono na inwestycje w odnawialne źródła energii na całym świecie w 2015 r.

Czytaj więcej...

Szwedzki premier: wspieranie OZE słuszne moralnie i sprytne ekonomicznie

Szwedzki rząd ogłosił założenia największego w historii tego kraju programu, którym chce wspomóc rozwój potencjału odnawialnych źródeł energii i walkę ze zmianami klimatycznymi.

Czytaj więcej...