W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

McKinsey & Co: w Polsce do 2030 możliwe 6 GW w morskich farmach

Eksperci McKinsey & Company ocenili, że z uwzględnieniem już wydanych pozwoleń na przyłączenie MEW do sieci (2,2 GW) w Polsce do 2030 roku może powstać 6 GW mocy w energetyce wiatrowej (do 2025 roku około 1,2 GW , do 2030 roku następne 4,8 GW).

Czytaj więcej...

Gowin: nawet 0,5 mld zł rocznie zyskają firmy inwestujące w badania

Sejm rozpoczął prace nad tzw. małą ustawą o innowacyjności. Wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin szacuje, że dzięki nowym przepisom w portfelach firm inwestujących w innowacje pozostanie łącznie nawet do 0,5 mld zł rocznie.

Czytaj więcej...

Szefowie KGHM, Grupy Azoty, Lotosu: warunkiem rozwoju inwestycje i innowacje

Inwestycje i innowacje należą do kluczowych warunków rozwoju firm; trzeba wdrażać je także w okresach dekoniunktury – mówili w środę w Krynicy szefowie wiodących polskich spółek.

Czytaj więcej...

Korea Płd. zaczyna zarabiać na eksporcie technologii OZE

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, rozwój nowych technologii w sektorze czystej energii zaczyna przynosić coraz większe korzyści koreańskiej gospodarce. Rząd Korei Południowej pochwalił się świetnymi wskaźnikami wzrostu eksportu czystych technologii. 

Czytaj więcej...

Europejski gigant inwestuje w startup oferujący off-grid w Afryce

Francuski koncern energetyczny Engie (wcześniej GDF Suez) zainwestował w BBOX – startup pracujący nad off-gridowymi instalacjami fotowoltaicznymi z przeznaczeniem na sprzedaż w krajach afrykańskich.

Czytaj więcej...

Szeroki wachlarz postulatów wobec rozporządzeń OZE

W trakcie konsultacji projektów rozporządzeń wykonawczych do ustawy o OZE pojawiły się m.in. postulaty organizacji w 2016 r. aukcji dla energetyki wiatrowej, objęcia aukcjami większej ilości istniejących OZE niż zaproponowano, a także przeprowadzenia aukcji interwencyjnej dla małych elektrowni wodnych.

Czytaj więcej...

Moc zainstalowana OZE w Polsce przekroczyła 8 GW

O 1,27 GW wzrosła moc zainstalowana OZE w Polsce – wynika z danych opublikowanych przez URE. Do połowy br. łączna moc zainstalowana w energetyce odnawialnej wyniosła 8,24 GW.

Czytaj więcej...

The Economist: lepiej inwestować w OZE niż w atom

Prestiżowy brytyjski magazyn "The Economist" ocenia, że Wielka Brytania powinna zrezygnować z budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point C, nazywając ten projekt "Hinkley Pointless".

Czytaj więcej...

PO: chcemy odblokować inwestycje wiatrakowe

Wiatraki będzie można stawiać w odległości minimum 800 metrów od najbliższych zabudowań, a nie, jak określa to obowiązująca tzw. ustawa wiatrakowa, w odległości większej niż dziesięciokrotność ich wysokości - stanowi projekt ustawy, który we wtorek złożyła w Sejmie Platforma Obywatelska.

Czytaj więcej...

Izrael wprowadzi ulgi podatkowe dla prosumentów

Izraelski parlament przegłosował prawo mające zachęcić do inwestowania w domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne. Autorzy nowych regulacji podkreślają, że Izrael nie wykorzystuje swojego potencjału nasłonecznienia.

Czytaj więcej...