W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

Polska truje węglem

Pierwsza w historii analiza skutków zdrowotnych transgranicznych zanieczyszczeń powietrza dowodzi, że Polska najbardziej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej truje mieszkańców szkodliwymi emisjami ze swoich elektrowni węglowych.

Czytaj więcej...

Enel zbuduje największą elektrownię słoneczną w Ameryce Łacińskiej

Włoski koncern energetyczny Enel, za pośrednictwem swojej lokalnej spółki, rozpoczął budowę elektrowni słonecznej w Brazylii, która po ukończeniu będzie największą instalacją tego typu w Ameryce Łacińskiej. 

Czytaj więcej...

Wdrożenie światowego porozumienia w sprawie klimatu

Światowy szczyt klimatyczny, który odbędzie się w listopadzie w Maroku, ma sprawić, że porozumienie paryskie znajdzie się w fazie wdrażania. 

Czytaj więcej...

Greenpeace: 70 proc. wody w Polsce zużywa energetyka węglowa

Aż 70 proc. poboru w naszym kraju przypada na energetykę węglową. To rekord w skali światowej - twierdzą autorzy opublikowanego w środę raportu Greenpeace.

Czytaj więcej...

Potencjał fotowoltaiki we Francji ma wzrosnąć do 20 GW

Aukcje dla inwestorów budujących elektrownie fotowoltaiczne we Francji są organizowane już od kilku lat. Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, francuski rząd zapowiedział obecnie, że w najbliższych latach aukcji dla PV będzie jeszcze więcej. 

Czytaj więcej...

W. Brytania: 1/4 energii ze źródeł odnawialnych, rekordowy wzrost PV

Energia odnawialna w Wielkiej Brytanii. W I kwartale tego roku działające na Wyspach odnawialne źródła energii wyprodukowały w sumie 23,22 TWh energii elektrycznej. To daje ponad 25-procentowy udział w brytyjskim miksie energii elektrycznej. Gorzej jest z udziałem zielonej energii w brytyjskim miksie, który uwzględnia również ciepło i transport. 

Czytaj więcej...

Norwegia. Parlament za całkowitą neutralnością węglową od 2030 r.

Norwegia, jeden z czołowych producentów ropy i gazu na świecie, ma od 2030 roku stać się krajem o całkowitej neutralności węglowej - zadecydował parlament. Termin ten oznacza 100-procentowe zrekompensowanie emisji gazów cieplarnianych różnymi działaniami. 

Czytaj więcej...

Nadchodzi czas morskiej energetyki wiatrowej

Morska energetyka wiatrowa (offshore) rozwija się dynamicznie w Europie, ale tylko w kilku krajach, leżących głównie nad Morzem Północnym. Jest jednak szansa, że rozwój ten dotrze wkrótce także nad Morze Bałtyckie. W Polsce też mogą powstać wkrótce dwie pierwsze instalacje, na przełomie dekady.

Czytaj więcej...

IRENA: najbardziej spadną koszty energii z fotowoltaiki

Międynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (International Renewable Energy Agency – IRENA) opublikowała raport, w którym prognozuje w ciągu 10 najbliższych lat znaczące obniżenie kosztów produkcji energii z farm wiatrowych i fotowoltaiki.

Czytaj więcej...

W Holandii zainstalowano jedną z większych dachowych elektrowni fotowoltaicznych w Europie

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, na dachach budynków należących do jednej z firm w holenderskiej miejscowości Waardenburg zainstalowano jedną z większych dachowych elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Większość produkowanej przez nią energii ma być konsumowana na miejscu.

Czytaj więcej...