W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

URE podał dane dot. energii z OZE za I półrocze 2016 r.

4,761 TWh energii, potwierdzonej wydaniem świadectw pochodzenia, wytworzono z instalacji OZE w pierwszej połowie 2016 roku – wynika z danych opublikowanych przez Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Czytaj więcej...

CBOS: 22 proc. Polaków rozważa inwestycję w OZE

W badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że zainstalowanie urządzeń umożliwiających korzystanie z odnawialnych źródeł energii w swoim domu lub budynku gospodarczym w ciągu najbliższych 2–3 lat rozważa 22 proc. badanych, przy czym 7 proc. w sposób zdecydowany.

Czytaj więcej...

Ruszają prace nad kolejną nowelizacją ustawy o OZE

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ubiegłym miesiącu weszła w życie nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, która gruntownie zmieniła zasady rozliczeń, którym od 1 lipca br. podlegają producenci zielonej energii. Tymczasem Ministerstwo Energii, które stało za tą nowelizacją, już zapowiada przygotowanie kolejnej. 

Czytaj więcej...

FT: wzrost generacji z OZE w 20 najbogatszych krajach o ponad o 70 proc.

"Financial Times" podaje, że generacja ze źródeł odnawialnych w 20 największych gospodarkach świata wzrosła w sumie o ponad 70 proc. w ciągu ostatnich 5 lat.

Czytaj więcej...

Wlk. Brytania zbuduje największą morską farmę wiatrową na świecie

Wart sześć miliardów funtów projekt zbudowania największej na świecie morskiej elektrowni wiatrowej Hornsea 2 otrzymał zielone światło od brytyjskiego ministerstwa ds. biznesu - poinformował w środę dziennik "The Times".

Czytaj więcej...

Wiatr zaspokoił 100 proc. zapotrzebowania na energię Szkocji

WWF Scotland podaje, że w niedzielę 7 sierpnia br. generacja z elektrowni wiatrowych na terenie Szkocji pokryła w całości zapotrzebowanie na energię tego kraju.

Czytaj więcej...

Powstanie największa farma wiatrowa w Rosji

Energia odnawialna w Rosji. Niemiecki producent elektrowni wiatrowych FWT dostarczy 20 turbin o jednostkowej mocy 2,5 MW na farmę wiatrową w Republiki Kałmucji. FWT zapewnia, że będzie to największa prywatna inwestycja w rosyjskim sektorze wiatrowym.

Czytaj więcej...

OZE konieczne dla dalszego rozwoju miast

Dalszy rozwój energetyki odnawialnej jest nieunikniony. Będziemy musieli spełnić unijne regulacje dotyczące ograniczenia szkodliwych emisji, ale również sprostać własnemu zapotrzebowaniu na energię, szczególnie w miastach. 

Czytaj więcej...

Bank Światowy przeznaczy 1 mld dolarów na fotowoltaikę

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wczoraj Bank Światowy i rząd Indii zawarły porozumienie mające na celu pozyskanie wartych 1 miliard dolarów kredytów na rozwój elektrowni fotowoltaicznych w Indiach. 

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo energetyczne w komunikacie ze szczytu NATO w Warszawie

Sojusz Północnoatlantycki opublikował oficjalny komunikat ze szczytu organizacji trwającego w Warszawie. Zgodnie z przewidywaniami BiznesAlert.pl, pojawił się w nim także wątek energetyczny. 

Czytaj więcej...