W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Informacje z rynku

180 producentów paneli słonecznych może wkrótce zbankrutować

Z badań specjalistów z firmy GTM Research wynika, że w ciągu kilku najbliższych lat zbankrutować może bardzo wielu przedsiębiorców działających w sektorze fotowoltaicznym.

Czytaj więcej...

MRR - co najmniej 10 proc. środków z EFRR na projekty energetyczne

W przyszłym okresie wydawania funduszy UE, w latach 2014-20, co najmniej 10 proc. środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma zasilić projekty dotyczące efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii - podał resort rozwoju regionalnego.
 

Czytaj więcej...

Tauron chce mieć 800 MW mocy z zielonej energii do 2030 roku

Producenci walczą o udział w rynku ekologicznej energii. Kto pierwszy zbuduje odpowiednie elektrownie, ten więcej skorzysta na tym obiecującym rynku.

Czytaj więcej...

Ceny gruntów pod farmy fotowoltaiczne. Jak mogą różnić się w zależności do regionu Polski?

W których regionach kraju grunty pod naziemne farmy fotowoltaiczne mogą być najtańsze?

Czytaj więcej...

Nadchodzą ciężkie czasy dla polskich firm energetycznych

Raport przygotowany przez Dom Maklerski PKO BP, poświęcony polskim spółkom elektroenergetycznych prognozuje, że ich sytuacja będzie się pogarszać. Autorzy raportu wskazują na znaczny spadek cen terminowych energii jaki miał miejsce na polskim rynku w drugiej połowie 2012 r.

Czytaj więcej...

Nowe rozporządzenie MG przywróci równowagę na rynku zielonych certyfikatów?

Rozporządzenie przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki ma kluczowe znaczenie dla przyszłości rynku zielonych certyfikatów w Polsce.

Czytaj więcej...

Od 2013 roku istotny wzrost zielonych obowiązków

W przyszłym roku obowiązek umarzania zielonych certyfikatów będzie wynosił 12 proc. końcowego zużycia energii elektrycznej i ma stopniowo rosnąć do 20 proc. w roku 2021.

Czytaj więcej...

Polska zainwestuje 140 mld euro w energetykę do 2030 r.

Polska do 2030 roku powinna zainwestować w budowę nowych elektrowni, bloków energetycznych i sieci przesyłowych ok. 140 mld euro - uważa ekonomista, prof. Paweł Bożyk. 

Czytaj więcej...