W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Kryzys wydobywczy w Polskiej Grupie Węglowej

Kryzys wydobywczy w Polskiej Grupie Węglowej

16-08-2017

Mimo, że ministerstwo energii przekonuje, że Polska Grupa Górnicza wykona założony na ten rok plan, to najprawdopodobniej z powodu kryzysu wydobycia jeszcze w tym roku zabraknie w Polsce węgla kamiennego – informuje Karolina Baca-Pogorzelska w serwisie Forsal.

Według oficjalnych informacji podanych przez PGG kopalnie należące do spółki w pierwszym półroczu wyprodukowały 14,5 mln ton węgla. Zgodnie z opublikowanymi  planami do końca tego roku spółka ma wydobyć 32 mln ton. Serwis Forsal powątpiewa jednak w możliwość realizacji założonych celów z uwagi na problemy wydobywcze największej polskiej spółki węglowej. Zgodnie z szacunkami serwisu już po pierwszych pieciu miesiącach tego roku import węgla kamiennego do Polski wyniósł 3,8 mln ton, z czego 2,3 mln z Rosji.

Jak informuje Karolina Baca-Pogorzelska dziura węglowa powstała na skutek zapaści wydobywczej ma wynosić aż ok. 5 mln ton.

Źródło: www.energetyka24.com