W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Aktualności

Rekordowy kwartał OZE na Wyspach. „Wczorajsza średnia to dzisiejsze ekstremum”

Rekordowy kwartał OZE na Wyspach. „Wczorajsza średnia to dzisiejsze ekstremum”

26-05-2017

Pierwszy kwartał br. okazał się rekordowy dla wszystkich technologii generacji energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii, czemu towarzyszył wyraźny spadek emisji CO2 z brytyjskiej energetyki.

Jak wynika z raportu wykonanego na zlecenie brytyjskiego producenta energii Drax Group przez Imperial College London, energetyka wiatrowa, wodna i biomasowa w I kwartale br. odnotowały rekordową produkcję, podczas gdy brytyjskie elektrownie fotowoltaiczne zanotowały rekord mocy, z którą pracowały.

W I kwartale br. brytyjskie farmy wiatrowe wyprodukowały 11,3 TWh energii elektrycznej, elektorwnie biomasowe osiągnęły generację na poziomie 4,4 TWh, a wodne na poziomie 1,6 TWh.

Brytyjskie elektrownie wiatrowe produkowały więcej energii niż elektrownie węglowe, które Brytyjczycy chcą całkowicie wyłączyć do roku 2025, przez 57 z 90 dni pierwszego kwartału br.

Tymczasem brytyjskie elektrownie fotowoltaiczne, których moc wynosi już około 12 GW, na koniec marca zanotowały generację z rekordową mocą 7,67 GW, co wystarczało do zaspokojenia 1/5 zapotrzebowania na energię elektryczną na Wyspach.

Źródło: www.gramwzielone.pl